ANASAYFA / VRF SİSTEMLERİ

VRF SİSTEMLERİ

VRF, mahallerin değişen ısıtma ve soğutma kapasite ihtiyaçlarına göre soğutucu akışkan debisinin değişimi prensibini esas alarak çalışan iklimlendirme cihazlarıdır. İklimsa, VRF sistemlerinde Sigma ve Samsung markalarıyla hizmet vermektedir.

VRF Sistem Nedir?

VRF sistem, yani Variable Refrigerant Flow (Değişken Soğutucu Debili Sistem), günümüz akıllı binalarının ihtiyacını karşılamak amacıyla geliştirilen; bir dış ünite ile gaz akış dağıtıcıları yardımıyla birden çok iç ünitenin birbirinden bağımsız olarak kontrol edilebildiği direkt genleşmeli klima sistemleridir. VRF klima sistemleri; ofisler, alışveriş merkezleri , lüks apartmanlar, villalar, restoranlar, plazalar, oteller gibi birbirinden bağımsız havalandırma uygulamalarının kullanılmasının gerektiği yerlerde başarıyla kullanılır.

VRF Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Hem inşaat halinde hem de tamamlanmış ya da kullanımdaki yapılara rahatlıkla uygulanabilir. Bir yapının tamamına uygulanabileceği gibi belli katlara, bölümlere ayrı olarak uygulanabilir. Otel, Hastane, Avm, Fabrika, Ofis, İdari binalar, Rezidanslar, Okullar ve Villalar gibi çeşitli projelerde tercih edilmektedir.

VRF Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

VRF sistemlerinde 1 adet dış ünite grubuna 64 adete kadar iç ünite bağlanabilir. Bu durumda binalarınızda dış ünite yerleşimleri için yer tasarrufu yapmanızı ve bu kazandığınız alanları değerlendirebilmenizi sağlar. Aynı anda hem ısıtma hem soğutma yaparak merkezi olarak kontrol edilebilir ve bina otomasyon sisteminize bağlanabilir.

VRF Sistemlerinde Heat Pump (2 borulu) ile Heat Recovery (3 borulu) Sistemlerinin Farkı Nedir?

Heat Pump (2 borulu) sistemler tüm mahallerde sadece ısıtma ya da sadece soğutma üzerine tasarlanmış cihazlardır.Heat Recovery (3 borulu) sistemler ise farklı bölge ve odalarda eş zamanlı olarak hem ısıtma hemde soğutma sağlama özelliğine sahip olan cihazlardır.

Top