ANASAYFA / GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ (GES)

GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ (GES)

Güneşten faydalanılarak elde edilen enerji, güneş enerjisidir. Yenilebilir enerji kaynakları kullanımı tüm dünyada hızla artmaktadır. Güneş her gün bizim için doğuyor. Öyleyse biz neden bundan faydalanmayalım?

ÜCRETSİZ GES KEŞİF FORMU

Finansman

Türkiye’de yenilenebilir enerji ve temiz enerjiyi tesvik etmeyi, gelismesine katkı saglamayı amaçlayan IklimSA, uzun vadeli ve uygun maliyetli finansman imkânları ile günes enerjisi yatırımlarınızı hayata geçirebilmenizi saglar. Leasing imkânları ile elektrik faturası öder gibi günes enerjisi sistemlerine sahip olabilirsiniz. Ayrıca Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından %65’e kadar hibe alma sansınız bulunmaktadır.

Leasing = Finansal Kiralama
Leasing = Finansal Kiralama

Leasing kuruluslarının faaliyetleri için ihtiyaç duydugu yatırım mallarının, kiralama yöntemiyle temin edilmesini saglayan orta ve uzun vadeli bir finansman yöntemidir. Patent, marka, endüstriyel tasarım gibi fikre dayalı unsurların dısındaki tüm tasınır ve tasınmazlar lease edilebilir. Diger finans kaynaklarına göre leasing’in öne çıkan yönleri: operasyonel kolaylık, maliyet avantajı, teminat ve risk göstergeleridir. Günes Enerji Sistemleri Leasing’i enerji verimliligi ve enerji maliyetlerinin düsürülmesi ile ilgili projelerin hayata geçmesinde yatırımcılara alternatif çözümler sunmaktadır.

Avantajları nelerdir?

60 aya kadar uygun maliyetli finansman fırsatları. Yatırım Tesvik Belgesi kullanabilme imkânı. Tesviksiz yatırımlarda, invertör ekipmanları için %1 KDV avantajı. Bilançonuzda borç görünmez. Yatırımlarınızda leasing’i tercih edin, banka kredi limitlerinizi tüketmeyin. Faturaları gider olarak gösterebilirsiniz. Teminatlar her türlü vergi, resim ve harçtan muaftır.

HİBE DESTEĞİ
Avantajları nelerdir?
Mühendislik
Mühendislik

Güneş enerji santrali kurulumunda gerekli en ideal ve en verimli sistemlerin kurulmasına imkân sağlayan mühendislik hizmetlerinin baştan sonra verilmesi, resmi kurumlardan gerekli izinlerin alınması ve santral kabulünün yapılmasına kadar geçen süreçte tüm mühendislik faaliyeti hizmetlerini yerine getiririz.

Ekipman Tedariği
Ekipman Tedariği

Yüksek verimli bir güneş enerji santrali, tasarım, üretim ve dayanıklılık konusunda kaliteli ekipmanların kullanılması gereken sistemlerdir. Güneşten maksimum fayda sağlanacak şekilde, fotovoltaik panel, evirici ve elektrik malzemelerini tedarik edilmesi gerekmektedir. İklimsa uzman ekibi fiyat-performans değerlendirmesini gözeterek projeye en uygun ekipman seçimini yapar, sahaya tedariği sağlar ve tüm süreç yönetimini gerçekleştirir.

Kurulum
Kurulum

İklimsa, güneş enerjisi projelerinde mühendislik, ürün tedariği ve kurulum (EPC) işlerini üstlenmektedir. Projelerde güncel mevzuatlara ve teknik şartnamelere uygun bir şekilde tasarımı, iş planına göre yürütülmesi, ürün tedariği ve sahaya teslimi ile beraber santral kurulumunun ardından test ve devreye alınması İklimsa güvencesindedir.

İşletme ve Bakım
İşletme ve Bakım

Kurulum sonrası testler ve raporlamalar, devreye alma, santralinizin ihtiyacı olan tüm periyodik bakım hizmetleri alanında uzman ve sertifikalı personellerimiz tarafından sağlanmaktadır. İklimsa, Sabancı güvencesiyle 36 yıldır sürekli büyüyerek ve genişleyerek, Türkiye’nin dört bir yanında 500’den fazla satış-servis ağı ve 5 bölge müdürlüğü ile hizmet veriyor.

Paket Sistemler
Top