İklimsa ve Vakıf Katılım Güneş Enerjisine Yatırım İçin İş Birliği Yaptı

Teknosa’nın iklimlendirme sektöründeki öncü markası İklimsa, finans dünyasına yeni bir soluk getiren Vakıf Katılım ile hem dünyaya hem tüketicilerin hayatına değer katacak bir anlaşmaya imza attı. Çatı üstü Güneş Enerji Santrali (GES) Projeleri finansmanları için yapılan iş birliği kapsamında Vakıf Katılım, İklimsa’nın kuracağı çatı üstü GES projelerine finansman kullandıracak.

“Sürdürülebilir çözümlerle dünyaya değer katıyoruz”

İklimsa İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Tansu Öztorun, çevreye dost ve ekonomik tasarruf sağlayan sürdürülebilir çözümlerle geleceğe değer katmayı hedeflediklerini belirterek, şöyle konuştu:
“Küresel ısınma, gezegenimizin ve insanlığın karşılaştığı en büyük sorunlardan biri. Tüm dünya bu konuda harekete geçerken, Paris İklim Anlaşması ile pek çok ülke küresel ısınma ve karbon salınımına karşı tedbir alacağını beyan etti. 2021 yılında da Türkiye dahil 191 ülkede anlaşma yürürlüğe konuldu. Biz de Türkiye’nin en köklü iklimlendirme şirketlerinden biri olarak, dünyaya değer katacak çözümlerimizi yaygınlaştırıyoruz. 67 ilimizdeki 500’ü aşkın yetkili bayi ve servis ağımızla birlikte Güneş Enerji sistemlerinde kurumsal ve bireysel çözümlerle, tarım sektöründen konut projelerine çok geniş bir yelpazede hizmet veriyoruz. Organizasyon yapımız, müşterilerimize uçtan uca sunduğumuz hizmet ve ihtiyaca uygun proje üretme becerimiz ile GES sektöründe en iyisini yapmak için çalışıyoruz. Bu vizyonla ülkemizin değerli şirketlerinden Vakıf Katılım ile iş birliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu iş birliğinin yenilenebilir enerji sistemlerindeki önemli projelerin ivmelenmesine büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz.”

“Geçmişimizden aldığımız ilhamla geleceği inşa ediyoruz”

Vakıf Katılım Genel Müdürü Osman Çelik da, İklimsa ile yapılan iş birliğinin çevreye verilen önemin bir göstergesi olduğunu belirterek, şunları söyledi:
“Ortak geçmişimizden aldığımız ilhamla ortak geleceğimizi inşa etme yolunda önemli bir adım daha atıyoruz. Bu iş birliği ile hem çevreye duyarlı, sürdürülebilir bir geleceğe destek veriyoruz hem de yenilenebilir enerji yatırımları yapan firmalarla birlikte enerjide cari açığın azaltılmasına katkı sunuyoruz. Kamu ve özel sektördeki projelere ‘Yeşil Finansman’ desteği sunarak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma hedefiyle hareket ediyoruz. Faaliyetlerimize Birleşmiş Milletler’in ilan ettiği ‘Sürdürülebilir Kalkınma Planı’ kapsamında devam ederek, çevreye dost, yenilenebilir enerjiye yapılan yatırımların finansmanlarında var olmayı sürdüreceğiz.” dedi.

Top