Duvar Tipi Klimalar

Sigma Sigma Plus 12.000 SGM12INVDMH BTU/h A++ Inverter Klima SGM12INVDMH

29.385 ₺
ÜCRETSİZ KEŞİF

Yüksek Enerji Verimliliği

Bölgelere göre A+, A++, A+++ değişen yüksek enerji verimliliği sayesinde dış ortam sıcaklığına göre performansı değişecek verim oranı daha da artacak ve elektrik tüketiminizi minumuma düşürür.

Konfor

Siz hissedin, klimanız gerçekleştirsin.


I Feel

Kumanda üzerindeki “I Feel” düğmesine basıldığında, sensör yardımıyla bulunduğunuz noktadaki sıcaklığı algılar. Bu bilgiyi iç üniteye gönderir ve ayarlamış olduğunuz derece ile karşılaştırır. Klima hava üflemesini artırarak veya azaltarak o anda bulunduğunuz noktadaki sıcaklığı, ayarlamış olduğunuz değere göre otomatik olarak ayarlar. Böylece yaz ya da kış koşullarına göre en ideal soğutma ve ısıtma sağlayarak konforunuzu artırır.

Akıllı Uyku Modu

Uyku sırasında vücut sıcaklığı düşer. Kumanda üzerindeki “Akıllı Uyku Modu” seçilerek 8 saatlik uyku süresi boyunca uykuya dalma, derin uyku ve uyanma periyotlarına göre daha rahat bir uyku ortamı sağlar ve güne daha dinç başlamanıza yardımcı olur.

Daha Uzağa Üfleme

10 metreye kadar üfleme özelliği sayesinde bulunduğunuz noktaya kadar soğuk veya sıcak havayı ulaştırır ve her noktada eşit sıcaklık seviyesi sağlayarak konforunuzu artırır.

Soğuk Üflemeyi Engelleme

Standart klimalar ısıtma fonksiyonu başlatıldığında iç ünite bataryası ısınana kadar ortama soğuk hava üflerken; soğuk üflemeyi engelleme özelliğine sahip Sigma klimalar bu süreyi bekleme modunda geçirir. 2 dakika sonra istenen sıcak hava oluştuğunda üfleme devreye girer ve bu sayede klimanız üşümenizi engeller.

Turbo Soğutma ve Isıtma

Kumanda üzerindeki Turbo düğmesi kullanılarak Sigma klimanız kısa sürede ısıtma ve soğutma sağlar. G10 inverter yüksek teknolojisi sayesinde gerçekleşen bu özellikle klimanızdan en verimli sonucu elde edersiniz.

Sağlık

Sağlıklı havanın keyfini çıkarın!

Sigma klimalar sahip olduğu 3 çeşit filtre ile siz ve sevdikleriniz için sağlıklı hava sağlar.

Toz Filtresi
Toz ve havadaki diğer zerrecikleri yakalayıp hapsederek buna benzer zararlı maddeleri ortamdan uzak tutar.
Biyolojik Anti-Bakteriyel Filtre*
Mükemmel sterilizasyon ve toz toplayıcı özelliği ile öne çıkan bu filtre yeni arındırıcı bir malzemeden özel üretilmiştir. Toz ve bakteriler, bakteri öldürücü madde ile kaplı olan hava filtresinin içinden geçerken temizlenir. Anti-bakteriyel filtre, bakteri ve mikropları temizleyerek ortamdaki havanın sağlıklı kalmasını sağlar.
Aktif Karbon Filtre*
Fiziksel ve kimyasal filtrelemeyi aynı anda mükemmel yapar. Hava akımı içerisindeki kötü kokuları engeller, temizler, daha taze ve sağlıklı bir ortam yaratır.

Güvenirlik ve Sağlamlık

Güvencemiz altındasınız.

-15 Derecede Isıtma ve Soğutma

Sigma klimaların G10 teknolojisine sahip frekans ayarlayıcı kompresörü tarafından desteklenen bu özellik -15 derecede dahi güvenli ve sorunsuz bir şekilde ısıtma / soğutma yapılabilmesine olanak sağlar. Özellikle soğuk iklimlerde tercih edilen önemli bir özelliktir.

Akıllı Buz Çözme

Bu özelliğin bulunmadığı klimaların dış ünitelerinde her 50 dakikada bir 10 dakikaya ayarlanmış olan buz çözme özelliği vardır. Bu durumda dış ünite çalıştığı süre boyunca ihtiyaç olmadığı durumda dahi buz çözme işlemine devam eder. Bu süre içinde de iç üniteyi durdurarak ısıtma işlemine bir süre ara verir. Bu durum hem iç ortam sıcaklığının soğumasına hem de ihtiyaç olmadığı halde dış ünitenin buz çözme özelliğine geçerek enerji harcamasını artırmasına neden olur. Sigma klimaların sahip olduğu Akıllı Buz Çözme özelliği sayesinde dış ünite ihtiyaç duyulduğu anda buz çözmeye başlar, bu sayede iç ortam sıcaklığı değişmeden enerji tasarrufu sağlanır.

8°C Isıtma

Kimi özel mekânlarda saklanan bir takım özel gıda, ilaç gibi ürünlerin veya hayvanların bulunduğu ortam sıcaklığının 8 derecenin altına düşmesi istenmez. Sigma klimalar bu tür durumlar için ayarlanabilme özelliğine sahiptir. Ortam sıcaklığı 8 dereceye geldiğinde kendi kendine çalışır ve ortam sıcaklığının istenilen düzeye çıkarılmasını sağlar.

LED Aydınlatma

Panel altı LED aydınlatması ile odanıza şıklık katar. Kumandası üzerinde bulunan ışık düğmesi ile LED aydınlatması kapatılarak uyku modunda rahatlık sağlanır.

Kolay Çıkarılabilen ve Yıkanabilen Filtreler

Kolay çıkarılabilen ve aynı zamanda yıkanabilen fil treler sayesinde belli periyotlarda kendiniz bakım yaparak sürekli olarak klimanızın temiz ve sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz. Herhangi bir servis desteğine ihtiyaç duymadan kullanıcıya kullanım kolaylığı sağlayan önemli bir özeliktir.

Enerji Tüketimi (Soğutma)0.96 (0.22 - 1.4) kWh/a
Enerji Tüketimi (Isıtma)0.95 (0.22 - 1.55) kWh/a
Kapasite/ Isıtma13.000 (3.071 - 16.036) BTU/h
Kapasite/ Soğutma11.976 (3.071 - 15.013) BTU/h
SEER/SCOP(Ortalama)7.1/4.1
Enerji Sınıfı/ Soğutma / Isıtma (Ortalama)A++/A+
Enerji Tüketimi/ Isıtma0.95 (0.22 - 1.55) kW
Enerji Tüketimi/ Soğutma0.96 (0.22 - 1.4) kW
Çalışma Akımı/ Isıtma4.6 A
Çalışma Akımı/ Soğutma4.3 A
Hava Debisi/ İç Ünite700/650/600/540/480/420/360 m3/h
Ses Seviyesi/ Dış Ünite52 dB(A)
Ses Seviyesi/ İç Ünite42/38/35/32/29/26/25 dB(A)(EY/Y/O/D)
Boyutlar (GxYxD)/ Dış Ünite732×550×330 mm
Boyutlar (GxYxD)/ İç Ünite894×291×211 mm
Net Ağırlık/ Dış Ünite24.5 kg
Net Ağırlık/ İç Ünite11 kg
Bağlantı Boru Çapları/ Gazφ9.52(3/8") mm(inch)
Bağlantı Boru Çapları/ Sıvıφ6.35(1/4") mm(inch)
Maksimum Borulama Uzunluğu15 m
Maksimum Kot Farkı10 m
Dış Ortam Çalışma Sıcaklık Aralığı/ Isıtma-15/30 ° C
Dış Ortam Çalışma Sıcaklık Aralığı/ Soğutma-15/50 ° C
Top